Credits

I kto to wszystko tworzy???
Ano nadal tworzę to ja czyli Monsoft. Dla tych co mnie nie znją to dodam, że mam 25 lat. Zawodowo pracuję w firmie Telekomunikacyjnej jako administrator systemów dostępu do internetu.Tak kiedyś wyglądałem
Zawsze staram się czynnie brać udział w organizowanych imprezach atarowskich, ale od kiedy pracyję nie jest to już takie łatwe.
ATARI I JA !
Swoją pierwszą Atarynkę dostałem 11 lat temu, był to model 800 XL z magnetofonem XC 11 (na stację nie było stać mojego starego - czyt. nie chciał mi kupić). Dość szybko znudziła mi się prędkość transmisji z jaką ładowały się programy (czyt. gry) z magnetofonu. Postanowiłem przerobić magnet na Turbo 2000. I tak się też stało. We Wrocławiu wykonał to gość zwany Brodatym. Gwarantowało to, że magnet będzie działał bez problemów. I tak też było. Z softem też nie było problemów, bo ci sami ludzie pisali dosyć dobre programy. Po pewnym czasie dorosłem do tego komputera i rozpocząłem tok przeróbek. Zaczęło się od 256Kb Ram'u, a póżniej to już było z górki: Qmeg OS 4.1, Code3 Freezer, Stereo, Covox i kupa małych świecących diód, które sygnalizowały różne żeczy np. używanie ramdysku albo Basic ON/OFF. W między czasie kupiłem stację dysków CA-2001 z Turbo Drive'm. Wiele pieniędzy w nią wpakowałem, bo zaczęła się psuć - wymiana silników i głowicy pochłonęła prawie równowartość ceny jaką za nią zapłaciłem, ale co tam w końcu stacja dyków w tamtych czasach to było coś. Po czasie kupiłem nową stację Toms 710, na zakup której musiałem się zapożyczyć u mamy. Nie była ona całkiem nowa, ale gość który mi ją sprzedał prawie na niej nie pracował. Sprzedałem moją CA-2001 i dokładając trochę forsy spłaciłem dług u starszej. Toms 710 to całkiem nie zły sprzęt, gdyby nie Toms Navigator, który doprowadzał mnie do pasji, ale pracowało się na niej całkiem przyjemnie. Uwieńczeniem tego wszstkiego był zakup upragnionej stacji Toms 720C. To była dopiero jazda ! Stacja kosztkwała mnie full kasy, bo ok. 310 zł, ale warto było. Nie wiem czy ktoś w historii Atari zrobił lepszą stację do malucha. Po mimo małych niedociągnieć, zachowywała się bez problemów.
Później rozpoczęły się studia i praca. Czasu było mało i trzeba było kupić grzyba, aby móc rozwiązywać zadawane zadania z uczelni. Zaniedbywałem trochę Atarynkę no i ją sprzedałem. Wiem, że trafiła w dobre ręce, bo sprzedałem ją kumplowi i służy mu do dzisiaj. Słowem: sprzęt nie do zdarcia !!! Wiele osób z kręgu Atarowców zarzuciło mi w tedy, że rozstałem się z Atarynką, ale byli w błędzie (i no nie którzy nadal są !!!). Bo ja się z nią nigdy nie rozstałem. Zacząłem kombinować kasę, aby kupić coś większego.Zaczęło się od Atari 1040 STM, ale krótko się nim bawiłem. Wtedy także narodził się pomysł tworzenia tej strony WWW.
Teraz ogólnie posiadam następujący sprzęt:

1 Atari Falcon 030 + Phantom accelerator,14 MB RAM, kilka dyskow, CD-ROM SCSI, obudowa BigTower


2 PC Celeron 333, 320 MB itp.

A teraz Credits'y:

Monsoft - teksty (nie wszystkie !), grafika i składanie tego do kupy
Leonard/OXYGENE - ST-PLUGIN
S.O.T.E. - SAP PLUGIN
??? - muzyka w formacie YM i SAP, ściągnięta skąd się da.

Jeżli ktoś chciałby się ze mną skontaktować to jestem osiągalny pod adresem monsoft@poczta.onet.pl lub Gadu-Gadu 646484Mój status na GG


Jeżeli na swojej stronie chcesz umieścić link do tej strony to wykorzystaj do tego tą ikonęEND

Strona główna