Ochrona przed zapisem dla stacji ATARI 1050

Ten artykuł przeznaczony jest dla użytkowaników stacji dysków ATARI 1050, których stacaja nie posiada żadnych przeróbek (jeśli są jeszcze tacy).


Tak więc zaczynamy:
Elementami niezbędnymi do wykonania modyfikacji są: dioda świecąca (LED), dowolny przełącznik dwupozycyjny i troszkę kabelków. Trzeba będzie jeszcze mieć jakiekolwiek pojęcie o posługiwaniu się lutownicą.
Schemat Najpierw odłączamy wszystkie kabelki od stacji i rozkręcamy ją. Zdejmujemy obudowę wraz z przednią brązową ścianką. Po lewej stronie tylnej części stacji, wewnątrz aluminiowej ścianki radiatora znajduje się rząd gniazd, do których wtykami przyłączone są przewody (zobacz rysunek). Interesuje nas szczególnie wtyk oznaczony jako J11, który jest pierwszy patrząc od frontu stacji (z czterema przewodami). Wyjmij ten wtyk i przylutuj trzy przewody bezpośrednio do jego trzech wolnych styków. Następnie włóż wtyk ponownie na miejsce. Wolne końce przewodów przylutuj teraz według rysunku do przełącznika i diody. Trzeba jeszcze teraz umieścić przełącznik i diodę w przedniej ściance stacji. Skręcamy stację no i powinno działać.

POWODZENIA !!!

Dane do artykułu zostały zaczerpnięte z "Mojego Atari" nr 3/1991 - artukuł "Przełącznik ochrony przed zapisem dla stacji ATARI 1050" autorstwa Marka Zachara.

Powrot