Dzięki uprzejmości kolegi Marka Mikołajewskiego, na tej stronie znajdują się wszelakie informacje, które umożliwią Wam budowę i montaż interfejsu SIO2IDE. Interfejs ten umożliwia podłącznie dysku IDE do 8-bitowego komputera Atari. Autorem tego interfejsu jest właśnie Marek Mikołajewski.

Pomimo tego, że interfejs jest bardzo prosty w budownie (co widać na załączonym rysunku) spełnia doskonale swoje zadanie i pozwoli każdemu, nawet początkującemu elektronikowi go zbudować i zamontować w komputerze.

Schemat PCB
Schemat płytki PCB

Wszystkie potrzebne informacje, schematy i opisy potrzebne do zbudowania i poprawengo montażu SIO2IDE znajdziecie tutaj wersja 1.7, wersja 3.3, wersja 4.2.
A tutaj możecie zobaczyć jak całość wygląda po zamontowaniu w komputerze zdjęcia.

A tak wyglądają płytki:Wersja 4.0
Wszelkie pytania proszę kierować do autora tego projektu, Marka Mikołajewskiego

A tutaj jest coś co przyda się każdemu posiadaczowi SIO2IDE i dysku twardego. Opis wszystkiego znajduje się wewnątrz ATR'a, ale w załączonym liście który dostaełem razem z plikiem czytamy "W pliku ATR sa wszystki programiki (Loader do Sparty, loader do MyDOSa, sterownik do Sparty czytajacy Megaimages) i ogolny DOC do nich".

Proffesional Copy, do czego program służy każdy wie. Ale nie każdy wie, że wersja 2.1 obsługuje podkatalogi i może być przydatna posiadaczowi SIO2IDE. ATR zawiera wersje od 1.3 do 2.1. Pliki podesłał Piguła/Shpoon, a wersja 2.1 była pisana specjalnie na jego zamówienie.

UPGRADE !!!
Nowy plik jest już na stronie !!! Pecuś dodał tam mały ale przydatny programik, który (cytat z listu): "pozwala na szybką zmianę przypisania partycji do stacji Atari". Tak więc warto sciagnąć nowy plik.
Autorem wszystkiego jest Pecuś

Muzyka by: Daxey

Plugin do ściągnięcia

Strona główna